TÜRK SANAT MÜZİĞİ SEVERLERİN BULUŞMA ADRESİ


 
AnasayfaAnasayfa  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  
Arama
 
 

Sonuç :
 
Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
Forum
Ortaklar
bedava forum
Kasım 2018
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
TakvimTakvim
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi digg  Sosyal yer imi delicious  Sosyal yer imi reddit  Sosyal yer imi stumbleupon  Sosyal yer imi slashdot  Sosyal yer imi yahoo  Sosyal yer imi google  Sosyal yer imi blogmarks  Sosyal yer imi live      

Sosyal bookmarking sitesinde türk sanat müziği severlerin buluşma yer adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde TÜRK SANAT MÜZİĞİ SEVERLERİN BULUŞMA ADRESİ adresi saklayın ve paylaşın
En iyi yollayıcılar
Admin
 
Chiko
 
TUGRUL GONUL
 
pinargorgun
 
imtalha
 

Paylaş | 
 

 SAZ ÜSTADLARIMIZ "TAHİR AYDOĞDU"

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 266
Kayıt tarihi : 27/04/10
Yaş : 37
Nerden : edirne

MesajKonu: SAZ ÜSTADLARIMIZ "TAHİR AYDOĞDU"   Perş. Tem. 15, 2010 8:36 pm

1959’da Üsküdar/İstanbul’da doğdu. Babası Antalyalı,TRT Ankara Radyosu Kanun Sanatçısı-Fasıl Topluluğu Şefi: Gültekin AYDOĞDU, annesi Denizlili Asuman AKGÜL AYDOĞDU’dur.

Sarar İlkokulu’nu,Namık Kemal Ortaokulu’nu ve Ankara ****** Lisesi’ni bitirdikten sonra 1977 yılında ODTÜ Fizik Bölümü’nü kazanarak bu bölümden 1983 yılında mezun oldu.

Vatani görevini 119. Dönem Yedeksubay öğrencisi olarak Mamak Muhabere Okulu,Asteğmen olarak ilkönce Seferihisar/İzmir Jandarma Muhabere Taburu,daha sonra da Jandarma Genel Komutanlığı’nda 1985 yılında mütercim/tercüman olarak tamamladı.

Müzik çalışmalarına lise yıllarında başladı. İlk müzik ve teori derslerini TRT Ankara Radyosu Kanun Sanatçısı ve Fasıl Topluluğu Şefi ,babası Gültekin Aydoğdu’dan aldı. Hacettepe Üniversitesi,Ankara Türk Müziği Derneği,Gençlik & Spor Bakanlığı ,O.D.T.Ü. Klâsik Türk Müziği Koroları’na devam etti. 1981 yılında TRT Kurumu’nun açmış olduğu sanatçı sınavını kazanarak Ankara Radyosu’na Kanun Sanatçısı olarak girdi.

Kurulduğu 1938 yılından beri bir konservatuar vazifesi gören Ankara Radyosu’nda Sanatçı,Gültekin Aydoğdu,Metin Everes,Yüksel Kip,Tarık Kip,Nazmi Özalp,Ahmet Hatipoğlu ve Ferid Sıdal gibi değerli sanatçılarla çalıştı. Sanatçı, günümüze kadar Ankara Radyosu’nda birçok topluluğa ve sanatçıya eşlik ederek,Radyo emisyonları ve TV programlarına katılarak bilgi ve tecrübesini değerli sanatçılarla birlikte arttırma imkânı buldu.

Ülkemizin sevilen gruplarından biri olan “Modern Folk Üçlüsü” ile uzun bir süre beraber çalıştı, hem ülkemizde konserler verdi , hem de A.B.D.,İtalya,Katar,Pakistan,Hindistan,Bengladeş,Malezya,Rusya,Singapur ve Çin Halk Cumhuriyeti ‘nde ülkemizi başarıyla temsil etti.

Aydoğdu daha sonra 1990 yılında Ankara’da kurulan ASIAMINOR grubuna katılarak grup ile birlikte Ankara,İstanbul müzik festivallerine katıldı, birçok şehrimizde ,ayrıca A.B.D.,Avusturya,Almanya,İsviçre,Macaristan,İtalya ve Yunanistan olmak üzere yurt dışında birçok konser verdi,atölye çalışması ve festivallere katıldı. Grup ile birlikte 1991’de Viyana’da “Sokak Boyunca”, 1994’de Ankara’da “Longanova”,1997’de de “Kedi Rüyası” adlı CD’leri gerçekleştirdi.
Sanatçı ayrıca Ud Sanatçısı Cinuçen Tanrıkorur ile “Cinuçen Tanrıkorur’un bestelerinde Yahya Kemal” ve Caz Sanatçısı Yıldız İbrahimova ile birlikte “Balkananatolia” ,Hollandalı ve İspanyol sanatçılar ile “Sufi’den Flamenko’ya”,Moskova Çaykovski Radyo Senfoni Orkestrası ile Moskova’da “Afife” ve Ankara’da Merkez Bankası’nın sponsorluğunda Ferid Alnar CD’lerini gerçekleştirdi.

Yurt dışında da çalışmaları devam eden AYDOĞDU, ARC Music tarafından 75 ülkede yayınlanmış“Sufi Music from Turkey” ve Frea Music tarafından Hollanda’da yayınlanmış The International Simbalon Festival ,2007 mayısında ARC müzik için Tahir Aydoğdu Ensemble tarafından 75 ülkede yayınlanan “Geleneksel Türk Müziği adındaki CD’leri de gerçekleştirmiştir. Ayrıca 2007 yılı ağustosunda ARC müzik tarafından Mevlânâ’nın 800.doğum yılı nedeniyle “Bayâti Mevlevî Âyini”adlı albüm de yayınlanmıştır.

Aydoğdu ,TRT Ankara Radyosu ‘ndan bazı sanatçı arkadaşları ile birlikte 1992’de “SANTUR” adlı Klâsik Türk Müziği Grubu’nun kurulmasına yardımcı oldu,ülkemizde ve İsviçre’de bu grup ile önemli konserler verdi,1999 yılında da “Ensemble Ancyra” adıyla yeni bir grup kurdu, ODTÜ’de ve TRT-2 ‘de TV konseri gerçekleştirdi. 2004 yılında da “GÜL-İ ZÂR TÜRK MÜZİĞİ TOPLULUĞU” nu kurarak bu grupla yurt içi ve yurt dışında konserler verdi,topluluğun çalışmaları devam etmektedir. Topluluk ile Keçiören Ankara’da 18.Ocak.2006’da verilen konser, Keçiören Belediyesi ve Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi işbirliği ile ve "Türkiye' de Ziraat Eğitiminin başlamasının 160. yılı" münasebetiyle hazırlanan bir konserdir.

Sanatçı, Ankara Devlet Operası ve Balesi yapımlarından Selman Ada’nın Ali Baba ve Kırk Haramiler ,müzikleri Turgay Erdener’e ait Afife adlı dans suiti eserlerine de Kanun’u ile eşlik etmiş,eylül 1999’da da “Harem Balesi”nin müziklerini düzenlemiştir.

Sanatçı müzik çalışmalarından başka Kuzey Kıbrıs Türk-İngiliz Derneği ile Girne Amerikan Üniversitesi’nde mayıs 1995’de,Hannover Konservatuarı’nda nisan 1997’de,O.D.T.Ü. Kültür ve Kongre Merkezi’nde 16.4.1998’de,Selçuk Üniversitesi’nde 28.4.1998’de “Kanun ve Türk Müziği” konulu konferanslar vermiş,25.10.1996’da da Vakıfbank,ODTÜ,İnönü Vakfı ve Unesco Millî Komisyonu’nun düzenlediği Cumhuriyet Haftası kapsamında hem konser vermiş hem de konuşmacı olarak panellere katılmıştır. Ayrıca Aydoğdu 17-19.Haziran.2006 tarihleri arasında Prag/Çek Cumhuriyeti ‘nde Avrupa Birliği tanıtım günleri çerçevesinde “KANUN ve TÜRK MÜZİĞİ” konulu bir konferans vermiş, bir dinleti de gerçekleştirmiştir.

TRT RADYO-4 ‘de de Saz Mûsikîmiz adlı saz eserleri programını1999-2000 yılları arasında bir yıl boyunca gerçekleştirmiş olup 2002 yılı ocak ayında başlayan, yine TRT RADYO-4’de kendisinin hazırlayıp sunduğu “TELLERDEN DÖKÜLEN NAĞMELER ” programına da 2009 yılına kadar gerçekleştirmiştir. Altı yıldır hazırlayıp sunduğu Türkiye Radyoları’nda ilk ve tek saz eserleri programı olan “TELLERDEN DÖKÜLEN NAĞMELER programı sanatçıya bir ödül de kazandırmış ve kendisine Türkiye Millî Olimpiyat Komitesi tarafından 2005 yılı TOPLUMSAL FAIR-PLAY ÖDÜLÜ ŞEREF MADALYASI 9.Mayıs.2006’da İstanbul Olimpiyat Evi’nde düzenlenen tören sonrası takdim edilmiştir.

Aydoğdu,Ferid Alnar’ın Kanun Konçertosu’nu bestecisinin dışında seslendiren ikinci sanatçı,Çiftetelli adlı eserini de seslendiren ilk sanatçıdır.

Sanatçı, Kanun Konçertosu’nu CSO,CRR,Çukurova,İzmir,Bursa,Antalya Senfoni Orkestraları gibi ülkemizin seçkin orkestraları ve şefleri ile ayrıca çeşitli yaylı sazlar beşlisi ile yurt içinde ve 19-24 Şubat 2003 tarihleri arasında Cezayir’de,1-5 Mart 2003 tarihleri arasında da Tokyo’da Anadolu Yaylı Çalgılar Dörtlüsü ile 26.Kasım.2004’de Ukrayna Ulusal Filarmoni Orkestrası ile Kiev/Ukrayna’da olmak üzere yurt dışında da seslendirmiş,Kanun Konçertosu ve Çiftetelli’nin kayıtlarını da 2000 yılının sonlarında T.C.Merkez Bankası’nın desteğiyle gerçekleştirmiştir.

Sanatçı,günümüze kadar TRT Ankara Radyosu’nda birçok sanatçı ve şef ile yüzlerce radyo emisyonlarına katılmış ve TV konserlerinde görev almış,yurt dışında konserlere katılıp TRT’yi ve ülkemizi yurt dışında da temsil etmiştir.Sanatçı kişiliğinin yanısıra eğitimcilik yönü de olan Aydoğdu,1987 yılından 2001 yılına kadar ODTÜ Müzik & Güzel Sanatlar Bölümü Öğretim Görevlisi ve ODTÜ Klâsik Türk Müziği Korosu Şefliği’ni yürütmüş,birçok konser verdiği gibi bine yakın öğrenci yetiştirmiştir.

Sanatçımızın hayatında en önem verdiği olaylardan birisi de 25.5.2001’de ODTÜ mezunu bir sanatçı olarak,kendisine “ODTÜ Senatosu’nca müziğe evrensel anlamda katkıları ve ülkemizi yurt dışında başarı ile temsil etmesi ve gerek üniversite,gerekse mezun dernekleri ile sıcak ilişkileri ve özverili tutumları nedeniyle 2001 yılı O.D.T.Ü. TAKDİR ÖDÜLÜ verilmesi”olmuştur.

Sanatçı,ayrıca 2001 yılında Ege Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nda tez konusu yapılarak hayatı geniş bir şekilde irdelenmiştir.

Merkezi Budapeşte’de bulunan “Dünya Simbalon Derneği” nin de üyesi olan Aydoğdu,1997’de TRT Ankara Radyosu Türk Sanat Müziği Müdürü olmuş,bu görevi üç yıl süreyle başarıyla yürüttükten sonra 2000 yılı ağustos ayında Ankara Radyosu Kanun Sanatçılığı’na geri dönmüştür. Halen Ankara Radyosu’nda Kanun Sanatçısı olarak çalışmaktadır. Ayrıca 2002-2003 yılları arasında Merkez Bankası Türk Sanat Müziği Korosu’nun Şefliğini de gerçekleştirmiştir.
Değişik tarihlerde Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü’nde de Öğretim Görevlisi olarak hizmet veren Aydoğdu,kendisi gibi Kültür Bakanlığı Ankara Devlet Klâsik Türk Müziği Korosu’nda Sanatçı olan Hülya Aydoğdu ile evli olup ingilizce bilmektedir.

Amerika’dan Japonya’ya 50 ülkede yüzlerce konser ve konferanslar vermiş, paneller gerçekleştirmiş ve ülkemizi temsil etmiş olan Aydoğdu’nun ilk solo albümü Haziran 2004 ‘de KALAN Müzik’ten,Babası Gültekin AYDOĞDU ile birlikte hazırladığı “Kanun Metodu” da Ankara’da yerleşik “YURT RENKLERİ YAYINEVİ” tarafından Ekim 2004’de yayınlanmıştır.

Aydoğdu’nun değişik grup ve sanatçılarla hem yurt içi hem de yurt dışında yayınlanan 23 albümü bulunmaktadır. Sanatçımız şu anda TRT Ankara Radyosu’ndaki Kanun Sanatçılığı görevinin dışında O.D.T.Ü.Mezunları ve Ankara Ticaret Odası Türk Müziği korolarının da şefliğini sürdürmektedir.


Akademik tecrübe:

1987-2000 ,ODTÜ Müzik & Güzel Sanatlar Bölümü Öğretim Görevlisi,

ODTÜ Klâsik Türk Müziği Topluluğu Korosu Şefliği,

1990,1991,1995,2003 Gazi Üni. Müzik Eğitimi Bölümü Öğretim Görevlisi

Öğretim tecrübesi:

Öğretim Görevlisi olarak verilen verilen dersler:

-Türk Mûsikîsi Teorisi

-Türk Mûsikîsi Usûlleri

-Kânun’un çalış teknikleri

-Türk Mûsikîsi tarihi

-Türk Mûsikîsi Bestekârları

Meslekî tecrübe :1986-1988 Laboratuar cihazları koordinatörlüğü SÜMER A.Ş.

Müzikal tecrübe :

1977-1983,ODTÜ Klâsik Türk Müziği Korosu’nda Kanun Sanatçılığı,

1978-1980,Hacettepe Üni.Türk Müziği Korosu’nda Kanun Sanatçılığı,

1981-1990(1997) Modern Folk Üçlüsü(MFÜ) ile çeşitli ülkelerde konser ve turneler,

1990-1998,Kanun,Bas Gitar,Saksafon,Keman ve Davul ‘dan oluşan ASIAMINOR grubu ile çeşitli ülkelerde ve

ülkemizde festival konserleri,turneler ve workshop’lar,CD çalışmaları,

1991-1994;SANTUR adındaki Ankara Radyosu Sanatçıları’ndan oluşturulmuş Klâsik Türk Müziği grubu ile

yurdumuzda ve İsviçre’de konserler,

1995;Selman ADA’nın “Ali Baba ve Kırk Haramiler” adlı operasına Kânun ile eşlik edilmesi,

1996,1997,1999,2000;Turgay ERDENER’in “AFİFE” adlı Dans Suiti’ne Kânun ile eşlik edilmesi,CD çalışması,

1996-1999;Caz sanatçısı Yıldız İbrahimova ile ülkemizde ve Bulgaristan’da konserler,CD çalışmaları,

1981-1983;TRT Ankara Radyosu’nda stajyerlik eğitimi,

1983-1997;TRT Ankara Radyosu’nda Kânun Sanatçılığı, (bu tarihler arasında birçok sanatçıya eşlik edilmiş ve

Radyoda bantlar meydana getirilmiş,yurt içi ve dışında Çeşitli konserlere katılmıştır: Beraber ve solo şarkılar,

Fasıl,Klâsik Koro,Küçük Koro,Erkekler Topluluğu, Kadınlar Topluluğu,Şarkılar & Oyun havaları v.b.)

1997-2000;TRT Ankara Radyosu Türk Sanat Müziği Md.Lüğü,

1999,ekim;Tahir AYDOĞDU tarafından kurulan ve Keman,Kanun,Klarinet, Piyano,Bas Gitar,Davul seti,Darbuka ve

Elektro-akustik Gitar’dan oluşan;caz ve dünya müzik örneklerinden meydana gelen Ansemble ANCYRA ‘nın

kuruluşu;

TV konseri,depremzedelere Yardım Konseri(kasım 1999);

1999-2000;”Sufi’den Flamenko’ya” adlı grubun kurulması, ülkemizde ve Hollanda,Belçika’da konserler,CD çalışması,
1997-2006;Değişik orkestra ve kuartet’ler ile Ferid ALNAR’ın Kanun Konçertosu’nun seslendirilmesi...

2004 yılında GÜL-İ ZÂR Türk Müziği Topluluğu’nun kurulması... Bu topluluk ile Türkiye ve Hollanda,Belçika’da

konserler...

Yayınlar:

AYDOĞDU,Tahir.,AYDOĞDU Gültekin KANUN METODU;

Ekim 2004Yurt Renkleri Yayınevi(www.yurtrenkleri.com)


Radyo programı :

Tellerden dökülen nağmeler ....

2000-2007 yılları arasında Türkiye Radyoları’nın ilk ve tek saz musikisi programı olan “TELLERDEN DÖKÜLEN NAĞMELER” programının gerçekleştirilmesi... Aydoğdu programı hazırlayıp canlı olarak RADYO-4 ‘de sunmuştur.


Web etkinlikleri:

www.turkmusikisi.com adındaki sitenin kurulması (Genel Yayın Yönetmenliği)

Ödüller :

1)25.5.2001 tarihinde ODTÜ Senatosu’nca ODTÜ 2001 yılı Takdir Ödülü Tahir AYDOĞDU’ya verilmiştir.2)Türkiye Millî Olimpiyat Komitesi tarafından düzenlenen 2005 yılı TOPLUMSAL FAIR-PLAY ÖDÜLLERİ,9.5.2006 tarihinde İstanbul Ataköy Olimpiyatevi’nde yapılmış; Komite , iletişim dalında ŞEREF MADALYASI’nı TRT Ankara Radyosu Kanun Sanatçısı Tahir Aydoğdu’ya vermiştir. AYDOĞDU bu ödüle 2002 yılından beri Türkiye’nin en çok dinlenilen radyo kanalı TRT RADYO-4’de sürdürdüğü “TELLERDEN DÖKÜLEN NAĞMELER” programında Türk Halkına geçmişin müzik değerleri ve müziğini başarıyla tanıttığı için lâyık görülmüştür.

Müzikal etkinlikler:

Bu etkinlikler, yukarıda bahsedilmiş olan çeşitli üniversite Koroları,Radyo sanatçıları ve TRT, ASIAMINOR,

SANTUR, Modern Folk Üçlüsü(MFÜ),Gül-i zâr Türk Müziği Topluluğu,Yıldız İbrahimova v.b. grup ve sanatçılar ile

birlikte yapılan konser ve turneleri kapsamaktadır.

TÜRKİYE ve yurt dışında verilen konserler:

Türkiye’de hemen hemen birçok ilimiz ve ilçemizde değişik gruplar ve sanatçılarla
konser vermiş ve bu konserlere devam etmektedir...

1)1981,New York,Washington D.C..,A.B.D.(MFÜ)
2)1983,Girne,K.K.T.C.(TRT)
3)1984,Tel aviv,İsrail(Özel)
4)1984,Girne,K.K.T.C.(TRT)
5)1985,Napoli,İtalya(MFÜ)
6)1985,Doha,Katar(MFÜ)
7)1986,Dakka,Bengladeş(MFÜ)
8)1986,Kuala Lumpur,Malezya(MFÜ)
9)1986,Singapur,Singapur(MFÜ)
10)1986,Pekin,Çin Halk Cumhuriyeti(MFÜ)
11)1986,Lahor,İslamabad,Pakistan(MFÜ)
12)1986,Yeni Delhi,Hindistan(MFÜ)
13)1989,Münih,Frankfurt,Almanya(TRT)
14)1990,Amsterdam,Hollanda(Özel)
15)1990,İnnsbruck,Avusturya(Asiaminor)
16)1990,Nurnberg,Almanya(Asiaminor)
17)1990,Zürih,İsviçre(Asiaminor)
18)1991,Viyana,Vision,Avusturya(Asiaminor)
19)1991,Budapeşte,Macaristan(Asiaminor)
20)1992,Almaata,Kazakistan/Bişkek,Kırgızistan/Aşkaabat, Türkmenistan/Taşkent,Semerkant,Özbekistan/Bakü,Azerbeycan(TOBB ile)
21)1992,Cenevre,İsviçre(SANTUR)
22)1992,Halle,Leipzig,Almanya(Asiaminor)
23)1992,İngolstadt,Münih,Düsseldorf,Almanya(Asiaminor)
24)1994,Münih,Almanya(TRT)
25)1995,Wetzlar,Marburg,Frankfurt,Almanya(TRT)
26)1995,Münih,Almanya(TRT)
27)1995,Neuss,Essen,Düsseldorf,Almanya(TRT)
28)1996,Kopenhag,Danimarka(Kültür Bakanlığı)
29)1996,İllinois,Georgia,Arkansas,Pensilvanya,Ohio,Teksas,New York,A.B.D.
(Asiaminor)
30)1996,Hannover,Almanya(Dışişleri Bakanlığı)
31)1996,Kopenhag,Danimarka(Kültür Bakanlığı)
32)1997,Nihmegen,Veenendal,Utrecht,Eindhoven,Roterdam,Groningen;Hollanda,
Gent,Berchem;Belçika(KULSAN)
33)1997,Hannover;Almanya(Hannover Konservatuarı)
34)1997,Hannover;Almanya(Hannover konservatuarı)
35)1997,Moskova,Orta Sibirya;Rusya(MFÜ)
36)1997,Napoli;İtalya(Asiaminor)
37)1997,Selânik;Yunanistan(Asiaminor)
38)1998,Varna;Bulgaristan(Uluslararası Caz Festivali)
39)1998,New York;A.B.D.(MFÜ)
40)1998,New York,Washington,Houston,Los Angeles,Seattle,Atlanta;A.B.D.
(Asiaminor)
41)1999,Amsterdam,Nihmegen,Den haag,Roterdam,Utrecht;Hollanda,
Gent;Belçika(Sufi’den Flamenko’ya-KULSAN)
42)1999,Vredenburg,Utrecht;Hollanda,De Waranda,Turnout,De Gele Zaal;Belçika
(Uluslararası Simbalon Festivali)
43)2000,Budapeşte;Macaristan(Uluslar arası Simbalon Konseri)
44)2000,Moskova;Rusya(Rengim GÖKMEN yönetimindeki Çaykovski Radyo Senf.Ork.ileAFİFE adlı eserin CD kayıdı)
45)2002,Palma de Mallorca;İspanya ( Sufi’den Flamenko’ya grubu ile konser )
46)2003,19-24 Şubat,Cezayir;Cezayir.Anadolu Yaylı çalgılar Dörtlüsü eşliği ve Tâhir Aydoğdu’nun solistliğinde Ferid ALNAR’ın Kanun Konçertosu ve çiftetelli,Kanun Resitali:

1)20.2.2003..........Gala konseri( Hilton Otel),

2)21.2.2003..............El Mouggar konser salonu

3)22.2.2003..............Kültür Merkezi
(Ayrıca 21.2.2003’de Cezayir Devlet Radyosu’nda kayıt ve röportaj,
22.2.2003’de Cezayir Devlet TV’si ile röportajlar yapılmıştır.)
47)2003,1-5 Mart:Tokyo/Japonya;T.C.Dışişleri Bakanlığı,Merkez Bankası Tokyo Büyükelçiliği işbirliğiyle 2003 yılının Japonya’da Türk Yılı olması Nedeniyle Büyükelçilik Konutu’nda Tâhir Aydoğdu’nun solistliği ve Anadolu yaylı çalgılar Dörtlüsü eşliğinde verilen konser
(konserde F.Alnar’ın kanun konçertosu,çiftetellisi ve bestesi Âmâ Ali Bey’e ait Nihavend Longa seslendirilmiştir.)
48)2003,13-17 Temmuz Koblenz/Warms Almanya’da Ren Filarmoni Konzertmaister’ı Sedat ŞEN yönetimindeki Sinfonietta Koblenz ile Kanun Konçertosu’nun seslendirilmesi
49)2003,1-31 Ağustos;Tokyo,Osaka,Yokohama,Kyoto/Japonya’da 2003 yılının Japonya’da “Türk Yılı” olması nedeniyle daha önceden düzenlenen Türk Fuarı’nda Türk Müziği örneklerinin seslendirilmesi
50)2003,6-8 Aralık;Tokyo Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği’nde 2003 yılının Japonya’da Türk Yılı olması nedeniyle
Hisako Matsui Jewelry Collection onuruna konser
51)2004,9-19..10.2004 tarihlerinde Hollanda ve Belçika’da “Sufi’den Flamenko’ya” grubu ile KULSAN tarafından düzenlenen konser turnesi : 10.10.2004 Rotterdam/De Doelen-12.10.2004 Gent(Belçika),14.10.2004 Utrecht/Vredenburg-15.10.2004 Amsterdam/De Meervaart,17.10.2004 Enschede/Grote Kerk
52)2004,26.Kasım : Ukrayna Ulusal Filarmoni Orkestrası
Şef: Mykola DYADYURA Solist: Tahir AYDOĞDU(kanun)
53) 2004,28.Kasım : Ney,kemençe,Daire/Kudüm ve kanun’dan oluşan Tahir AYDOĞDU Ensemble ile Enstrümantal Türk Müziği Konseri
Brüksel/ Belçika-(Türkiye Festivali kapsamında)
54-)21.01.2005 ‘’WINTERNACHTEN’’ Den Haag Uluslararası
Edebiyat Festivali
Tahir AYDOĞDU Ensemble ile enstrümantal konser
Tahir Aydoğdu (kanun) /Emin SEYFELİOĞLU
(Kemençe)
Uğur ONUK (Ney) /Aygün ALTINBAŞ (Daire-
Bendir)
UTRECHT-HOLLANDA (KULSAN’ın
organizasyonluğunda...)
55-)02.02.2005 Cezayir Devlet Başkanı onuruna verilen yemek sonrası Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nde TRT Ankara Radyosu Sanatçıları tarafından verilen konser
56-) Dr. Zekâi Tahir BURAK Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma
Hastanesi TSM Korosu Konseri
Şef: Tahir AYDOĞDU / Tarih :12.2.2005 /
Yer : Devlet Resim ve Heykel Müzesi
57-)Tasavvufî Esintiler ve Semâ gösterisi
11.03.2005-100. Yıl Kültür Merkezi Ulus-ANKARA
(Organizasyon:KULSAN-hazırlayan:Tahir AYDOĞDU)
58-)Dr.Zekâi Tâhir BURAK Kadın Sağlığı ve eğitim ve araştırma
hastanesi TSM Korosu 14.mart tıp haftası etkinlikleri
nedeniyle verilen konser; Şef:Tahir AYDOĞDU
18.03.2005 yer:Hastane amfisi
59-)ODTÜ Mezunlar Derneği Türk Müziği Korosu
“İLK KONSER” Kürdilihicazkâr Faslı
31.3.2005 / Vişnelik tesisleri
60-)Sultan Bestekârlar Konseri
Kültür Sitesi Erciyes Üniversitesi KAYSERİ
4.4.2005 Proje hazırlama,müzik ve sanat yönetmeni:T.Aydoğdu
61-)Dr.Zekâi Tahir Burak Türk Müziği Korosu Konseri: “ŞARKILARLA BAHAR” 100.Yıl Kültür Merkezi Ulus/ANKARA
62-)30.5.2005
Sultan Bestekârlar Konseri
TRT ANKARA RADYOSU REFİK AHMET SEVENGİL
STÜDYOSU (Büyük Stüdyo) – Proje hazırlama
Artistik ve müzik yönetmeni:T.Aydoğdu
63-)8.6.2005
“Medeniyetlerin Aşkı Konseri”
Piyano:Yüksel Dural –Kanun:Tahir Aydoğdu
C.S.O.Konser Salonu
64-)13.6.2005
ODTÜ Mezunlar Derneği Türk Müziği
Korosu Konseri “BAHAR ŞARKILARI”
Şef:Tahir AYDOĞDU / Vişnelik Tesisleri
65-)3.7.2005
Bursa Müzik Festivali Sufi’den Flamenko’ya
Konseri – Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu / BURSA
66-)2.8.2005
Modern Folk Üçlüsü (MFÜ ) Konseri
Solist:T.Aydoğdu / Senfoni Orkestrası/Şef:O.Şallıel
Harbiye Açık Hava Tiyatrosu / İSTANBUL
67-)21.9.2005
Concertgebouw Amsterdam HOLLANDA
Kanun/Gitar Resitali
T.AYDOĞDU/Eric Vaarzon MOREL
KULSAN VAKFI 2005-2006 sezonu açılış konseri
68-)22.10.2005
Erciyes Üniversitesi Oda Müziği Ork.
Konseri / Solist:Tahir AYDOĞDU
Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi /KAYSERİ
69-)25.10.2005
Hacettepe Senfoni Orkestrası Konseri
Şef:Erol ERDİNÇ / Solist:Tahir AYDOĞDU
Hacettepe Üni.Kültür Merkezi M Salonu
70-)26.10.2005
AKBANK ODA ORKESTRASI KONSERİ
Şef:Cem MANSUR / Solist:Tahir AYDOĞDU
Boğaziçi Üniversitesi Albert Hall Konser Salonu
71-)8.11.2005
İzmir Kültür Sanat Etkinliği
Kanun Resitali :T.Aydoğdu
Fuar İçi Konser Salonu / İZMİR
72-)20.11.2005
İstanbul CRR Konser Salonu
Hacı Ömer Sabancı’yı Anma Konseri
Çukurova Senfoni Orkestrası
Şef:E.Güven Yaşlıçam/Solistler:T.Aydoğdu/S.Erdener
73-)28.11.2005
SHERATON OTELİ
Emek Rotary Klübü’nün davetlisi olarak
Kanun Sunumu & Kanun Resitali
Kanun:Tahir AYDOĞDU
74-)7.12.2005
“Türk Müziği Nağmelerinden düşünceye”
T.Aydoğdu / T.Çevikoğlu / Ahmet İnam
Mimarlık Amfisi O.D.T.Ü.
75-)22/23.Aralık.2005
“İSMET İNÖNÜ’yü anma konseri”
Şef:Cem MANSUR/Solist:Tahir AYDOĞDU
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası
C.S.O.Konser Salonu
76-)18.Ocak.2006
Sultan Bestekârlar Konseri & Tuğra Sergisi
ERGUVAN TÜRK MÜZİĞİ TOPLULUĞU
Sanat ve Müzik Yönetmeni:Tahir AYDOĞDU
Yaşlılar Köşkü/Ankara Üniversitesi & Keçiören Belediyesi
işbirliğiyle....
77-)30.Ocak.2006
Modern Folk Üçlüsü TV Programı
TRT Kurumu’nun TV yayınının başlamasının 38.nci yılında İzmir TV’since organize edilen”MODERN FOLK ÜÇLÜSÜ TV PROGRAMI” ,30.Ocak.2006’da İzmir TV stüdyosunda gerçekleştirilmiş,programa Kanun Sanatçısı Tahir Aydoğdu da katılmıştır.
78-)18.Şubat.2006
CİNUÇEN TANRIKORUR’un sanatçı kişiliği üzerine panel
Panel, ODTÜ Klâsik Türk Müziği Topluluğu tarafından 18.Şubat.2006 tarihinde topluluk binasında düzenlenmiştir. Kanun Sanatçısı Tahir Aydoğdu da panele katılarak düşüncelerini aktarmıştır.
79-)08.Mart.2006
Dünya Kadınlar Günü “KADIN BİR GÜL KONSERİ”
8.Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Tahir Aydoğdu tarafından hazırlanan “KADIN BİR GÜL” konseri, 8.mart.2006’da ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Konser Salonu’nda
çeşitli sanatçıların katılımıyla gerçekleştirilmiştir.
80-)11.Mart.2006
“”KIŞA VEDA KONSERİ” Dr.Zekâi Tahir Burak Kadın Sağlığı Hastanesi Türk Müziği Korosu
Şef:Tahir Aydoğdu tarafından çalışmalarını sürdürmekte olan Dr.Zekâi tahir Burak (Doğumevi) Türk Müziği Korosu,
“KIŞA VEDA KONSERİ” ni 11.mart.2006’da Resim ve Heykel Müzesi konser salonunda gerçekleştirmiştir.
81-)14.Mart.2006
BESTEKÂR OSMANLI SULTANLARI ‘nın eserleri ve Avrupa Kralları Müzikleri Konseri...
Çalışmalarını Amsterdam/HOLLANDA’da sürdürmekte olan KULSAN Vakfı’nın organizasyonuyla Tahir Aydoğdu tarafından oluşturulan ve sanat/müzik yönetmenliğini de kendisinin yaptığı “GÜL-İ ZÂR TÜRK MÜZİĞİ TOPLULUĞU” tarafından Belçika ve Hollanda’da konserler verilmiştir. Konserlerde, Sultan I. Ve II.Mahmut,Sultan III.Selim,Sultan Abdülaziz ,Sultan II.Bayezid,
Şehzade Korkut, v.b. Osmanlı Sultanları yanında Kaiser Leopold,Büyük Frederick ve Andre Colomb gibi Avrupa Krallarının müziklerinden de örnekler verilmiştir.
82-)03.Nisan.2006
TÜRK AŞK ŞİİRLERİ –Türk’ün aşkı
Talat Halman ve Yıldız Kenter’in hazırladıkları ve Tahir Aydoğdu yönetimindeki Gül-i zâr Topluluğu’nun da katılımıyla Türk Aşk Şiirleri adlı etkinlik,Ankara Ümniversitesi Ziraat Fakültesi Konferans Salonu’nda 3.Nisan.2006’da saat:18.00’de gerçekleştirilmiştir.
83-)14.Nisan.2006
KANUN RESİTALİ
Erciyes Üniversitesi’nce organize edilen ve Kanun Sanatçısı Tahir AYDOĞDU tarafından verilen KANUN RESİTALİ,14.Nisan.2006 tarihinde Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi’nde gerçekleştirilmiştir.
84-)16.Nisan.2006
ODTÜ SENFONİ ORKESTRASI KONSERİ
Umut Asil yönetimindeki ODTÜ Senfoni Orkestrası konseri,Kanun Sanatçısı Tahir AYDOĞDU’nun da solist olarak katılımıyla 16.Nisan.2006 tarihinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu’nda yapılmıştır.
85-)27.04.2006
YILDIZ İBRAHİMOVA KONSERİ
Yıldız İbrahimova, 27.Nisan.2006’da Ankara’da MEB Şura Salonu’nda Uluslar arası Ankara Müzik Festivali kapsamında konser vermiş,konuk olarak kanun sanatçısı tahir AYDOĞDU DA KATILMIŞTIR.
86-)29.Nisan.2006
“BAHARLA GELEN DEV BULUŞMA” (Nostalji damlaları)
Piyanist/Kompozitör YÜKSEL DURAL- TRT Ankara Radyosu Kanun Sanatçısı TAHİR AYDOĞDU,”BAHARLA GELEN DEV BULUŞMA” adında 29.Nisan.2006’da C.S.O.’da Piyano ve Kanun konseri vermişlerdir.
87-)09.Mayıs.2006
TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ “Toplumsal Faır-Play Ödül Töreni”
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından düzenlenen 2005 yılı TOPLUMSAL FAIR-PLAY ÖDÜLLERİ,9.mayıs.2006 tarihinde İstanbul Ataköy Olimpiyatevi’nde yapılmış olup komite,iletişim dalında ŞEREF MADALYASI’nı TRT ANKARA RADYOSU KANUN SANATÇISI TAHİR AYDOĞDU’ya vermiştir.
AYDOĞDU bu ödülü,2002 yılından beri Türkiye’nin en çok dinlenilen radyo kanalı TRT RADYO-4’de sürdürdüğü TELLERDEN DÖKÜLEN NAĞMELER programında, Türk Halkına geçmişin müzik değerlerini ve müziğini başarıyla tanıttığı için almıştır.
88-)24.Mayıs.2006
“BİZİM SESİMİZ BİZİM SAZIMIZ”
Şef:Tahir AYDOĞDU yönetimindeki ODTÜ MEZUNLARI TÜRK MÜZİĞİ KOROSU”,”Bizim sesimiz Bizim sazımız” adındaki konserini ODTÜ’nün kuruluşunun 50.yılı etkinlikleri kapsamında 24.Mayıs.2006 tarihinde ODTÜ Mimarlık Amfisi’nde vermiştir.
89)2.6.2006
Modern Folk Üçlüsü Konseri
SUNGATE PORT ROYAL OTEL / ANTALYA
90)8-9 HAZİRAN.2006
İslamabad – PAKİSTAN
EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TÜRK MÜZİĞİ KOROSU
ile Pakistan depremzedelerine yardım konseri
91)17-19 .haziran.2006
PRAG-ÇEK CUMHURİYETİ
AVRUPA BİRLİĞİ TANITIM GÜNLERİ ÇERÇEVESİNDE
KANUN / NEY RESİTALİ ve KANUN-TÜRK MÜZİĞİ KONULU SEMİNER
92)20.Haziran.2006
Kanun/Piyano Konseri
Tahir Aydoğdu/Hakan Ali Toker
Gaziantep Belediyesi Onat Kutlar Konser Salonu
Gaziantep
93)22.haziran.2006
Conrad Otel/İstanbul
TRT-Walt Disney İmza Töreni’nde
Tahir Aydoğdu/Bayram Coşkuner/Turay Dinleyen ‘den
KANUN/UD/KEMAN Konseri
94)8.ağustos.2006
Cumhurbaşkanlığı Köşkü – Çankaya – ANKARA
Cumhurbaşkanı Sn. Ahmet Necdet Sezer’in Suudi Arabistan Kralı onuruna verdiği
akşam yemeği esnasında Türk Müziği’nden örnekler verilmesi...
95-)19.EYLÜL.2006
GÜL-İ ZÂR TÜRK MÜZİĞİ TOPLULUĞU HASBAHÇE/DOLMABAHÇE KONSERİ
TRT Kurumu tarafından hazırlanan Osmanlı’nın sürgünü-öncesi ve sonrası adındaki belgeselin tanıtımı sonrasında GÜL-İ ZÂR TÜRK MÜZİĞİ TOPLULUĞU tarafından SULTAN BESTEKÂRLAR’ın eserlerinden örnekler sunulmuştur.
96-)25-27.EYLÜL.2006
FİLİBE(Plovdiv)/BULGARİSTAN
YILDIZ İBRAHİMOVA KONSERİ
(Ticaret Fuarı nedeniyle...)
97-)12.EKİM.2006
ANTALYA
100. DOĞUM YILINDA FERİD ALNAR’ı anma konseri
ANTALYA DEVLET SENFONİ ORKESTRASI
Şef:HAKAN KALKAN
Solist:TAHİR AYDOĞDU
Solist:Tahir Aydoğdu tarafından Ferid Alnar’ın kanun konçertosu seslendirilmiştir.
98-)20.EKİM.2006
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası/ADANA
“CUMHURİYET BAYRAMINI CUMHURİYET BESTECİSİ
FERİD ALNAR İLE ANMA KONSERİ
Şef:SİLVANO FRONTALİNİ
Solist:TAHİR AYDOĞDU
Solist:Tahir AYDOĞDU tarafından Ferid Alnar’ın kanun konçertosu seslendirilmiştir.
99-)26.ekim/5.kasım 2006 tarihleri arasında Dışişleri Bakanlığı,
St.Regis Grand Otel ve Roma Büyükelçiliği işbirliğiyle “St.Regis Grand Otel’de düzenlenen Türk Yemekleri Haftası”nda
Kanun Sanatçısı Tahir Aydoğdu ve Piyanist Hakan Ali Toker,hem gündüz hem de akşam saatlerinde Türk ve Batı Müziklerinden örnekler vermişlerdir.
100-)11.Kasım.2006 Cumartesi
******’ü anma haftası özel konseri ,solist:F.N.Demirkol
Tahir Aydoğdu’nun da içinde bulunduğu TRT Ankara Radyosu Saz Sanatçıları eşlik etmiştir.
Etkinlik,Harran Üniversitesi’nce düzenlenmiştir.
Konser Yeri:DSİ Bölge Müdürlüğü Konferans Salonu
101-)24.Kasım.2006 (Öğretmenler günü nedeniyle)
TÜRK AŞK ŞİİRLERİ –Türk’ün aşkı
Talat Halman ve Yıldız Kenter’in hazırladıkları ve Tahir Aydoğdu yönetimindeki Gül-i zâr Topluluğu’nun da katılımıyla
“Türk Aşk Şiirleri” adlı etkinlik,Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Orkestra Salonu’nda 24.Kasım.2006’da
saat:14.00-15.30 arasında gerçekleştirilmiştir.
102-)30.Kasım/1.Aralık.2006
100.Doğum Yıldönümü’nde FERİD ALNAR’ı anma konseri
Şef:Emil Tabakov / Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası
Solist:Tahir Aydoğdu
Yer:Fethiye Kültür Merkezi(Bursa)
Saat:20.00
103-)14.Aralık.2006
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın 75.nci kuruluş yıldönümü
Konseri:Adile Sultan Sarayı/İstanbul
Tahir Aydoğdu/Panun-Hakan Ali Toker/Piyano
104-)25.Aralık.2006
“Kanun Resitali” İzmir Sanat
Yer:Fuar içi konser salonu
105-)27.Aralık.2006
Yer:Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi
“Grup Tanini Konseri” T.Aydoğdu/H.Ali Toker/B.Canaz/H.U.Kutlu
“YENİ YIL KONSERİ”
106-)15-23 Ocak.2007
TAYLAND ULUSLAR ARASI BAHÇECİLİK SERGİ ve FUARI
(ROYAL Flora:Ratchaphruek) Chiang Mai ve Bangkok şehirleri
TÜRK FUARI’nda Türk Müziği:Tahir Aydoğdu/Cihat Gencer/
Eda Ersoy/Didem Aydemir Tuncer
107-)25.ocak.2007 ”YAŞAYAN DEĞERLERİMİZ”
Düzenleyen:ÜSKÜDAR BELEDİYESİ
Yer:ALTUNİZADE KÜLTÜR MERKEZİ/İSTANBUL
GÜLTEKİN AYDOĞDU – TAHİR AYDOĞDU
108-)31.01.2007 “SANDVİÇ KONSERİ”
T.C.Merkez Bankası
Tahir Aydoğdu/Kanun-Yüksel Dural/Piyano
109-)5.2.2007 –“Classical Turkish Music concert”
T.C.Sudan Büyükelçiliği organizasyonuyla...
Yer:AFRA Sinema salonu
“T.Aydoğdu/C.Gencer/H.Uğur Kutlu”
110-)14.02.2007 “Sevgililer Günü TV Özel Programı”
TRT-1 “T.Aydoğdu-Hakan Ali Toker”
111-)14.03.2007 “Borusan Ankara Bölge Müdürlüğü Açılışı Konseri”
T.Aydoğdu/kanun-B.Canaz/ney-H.Ali Toker/piyano
112-)15.03.2007 “Gönülden nağmeler”
ODTÜ Mezunları Derneği TSM Korosu Konseri
Şef:Tahir Aydoğdu
ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Salonu
Saat:20.00
113-)17.03.2007
“81.doğum yılında Prof.Dr.Alâeddin Yavaşça’ya saygı konseri””
Dr.Zekâi Tahir Burak kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma hastanesi
(Doğumevi) Türk Müziği Korosu
Şef:Tahir Aydoğdu
Konser yeri:Devlet Resim ve Heykel Müzesi Konser Salonu
Saat:19.30
(Sinevizyon ve konser birlikte gerçekleştirilmiştir.)
113-)21.03.2007 MKE Kurumu 54. Kuruluş Yıldönümü Konseri
MKE TSM Korosu
Şef:Gültekin Aydoğdu
Yer:CSO Konser Salonu
Tahir Aydoğdu,konserde kanun sanatçısı olarak eşlik etmiştir.
114-)31.03.2007 Fırat Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı sazları Eşliğinde “KANUN KONSERİ”
Kanun: Tahir AYDOĞDU
Yer:****** Kültür Merkezi Fırat Üni.Kampüsü/Elazığ
115-)18.05.2007 Latina Konservatuvarı Konseri-“I CONCERTI DI PRIMAVERA”(Auditorium del Conservatorio) –
-20.05.2007 “Maggio Sermonetano” Sermoneta Konseri –İTALYA
(Solist:Hülya Aydoğdu-Kanun:Tahir Aydoğdu)
116-)01.06.2007 ZEKİ MÜREN ŞARKILARI KONSERİ
“Şimdi Uzaklardasın” - Şef:Tahir Aydoğdu /Solist:Hülya Aydoğdu
ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi / Kemal Kurdaş Salonu
Saat:20.00


Seminerler :

1)Ankara Radyosu Sanatçıları’nın verimliliği üzerine bir araştırma; T.Aydoğdu,A.Aydemir,1993 ,Ankara Radyosu,S.1

2)Klâsik Türk Müziği & Kânun, T.Aydoğdu, Mr.Walsh,Girne Amerikan Üniversitesi;K.K.T.C.,1995,

3)Kânun & Türk Müziği üzerine kısa bir özet; T.Aydoğdu,A.Aydemir,1997,Hannover;Almanya

4)Cumhuriyet Döneminde Türk Müziği üzerine bir panel; T.Aydoğdu;,Unesco-İnönü Vakfı-ODTÜ-Vakıfbank,1996

5)Kânun & Türk Müziği; T.Aydoğdu,1998,Kültür & Kongre Merkezi;O.D.T.Ü.

6)Kânun ve Türk Müziği; T.Aydoğdu,1998,Selçuk Üniversitesi;Konya

7)Kanun konulu seminer ve resital Emek Rotary Klübü – 28.11.2005 Sheraton Hotel/ANKARA

8)Kanun ve Türk Müziği Prag/Çek Cumhuriyeti (Avrupa Birliği tanıtım günleri etkinliği) 17-19.6.2006
ÇEŞİTLİ GRUP ve SANATÇILARLA GERÇEKLEŞTİRİLEN CD’LER :

1) “Sokak Boyunca”....Asiaminor,SAE Stüdyosu,Viyana,1991

2) “Longanova”...........Asiaminor,Stüdyo ASC,Ankara,1995

3) “Kedi Rüyası”.........Asiaminor,Stüdyo ASC,Ankara,1997

4) “Balkanantolia”......Yıldız İbrahimova,Raks,İstanbul,1997

5) “Yahya Kemâl’in güftelerinde Cinuçen Tanrıkorur besteleri,İstanbul,1996,

6) “Kırmızı Deniz Yıldızı”,Raks,İstanbul,1997,

7) “ATA’mızın sevdiği şarkılar”,TRT,Ankara,1998,

Cool “Sufi Müzik’ten Flamenko’ya”,İstanbul,KALAN Müzik,2000

9) “AFİFE”,Yapı Kredi bankası,İstanbul,2000

10) “Ferid ALNAR”,Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası,Ankara,2000

11) “Modern Folk Üçlüsü” Bizim tepe Konseri CD Kayıdı ADA Müzik,June 2001,İstanbul

13) “Sufi music from Turkey” released by ARC Music Productions (EUCD-1741)

August 2002 / www.arcmusic.co.uk

(Yurt dışında 75 ülkede yayınlanmıştır)

14) “Uluslararası Simbalon Festivali CD’si” 12.5.1999’da Turnhout,Belçika’da kaydedilen Uluslararası Simbalon

festivali kayıtlarından oluşmuş ve bu festival Tilburg,Hollanda’da yerleşik Stichting Kultoer (Mr.Albert Siebelink)

tarafından organize edilmiştir.

15”Hasret” Tahir AYDOĞDU.KALAN Müzik Mayıs 2004 / İstanbul (İlk SOLO ALBÜM)

KAYNAK:

http://www.tahiraydogdu.com.tr
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://birmusikidiryasamak.yetkinforum.net
 
SAZ ÜSTADLARIMIZ "TAHİR AYDOĞDU"
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
TÜRK SANAT MÜZİĞİ SEVERLERİN BULUŞMA ADRESİ :: SAZLAR :: SAZ ÜSTADLARI-
Buraya geçin: